Zhubnout není složité, chce to jen vědět pár fíglů

Je to s podivem, ale i když statisticky dnes sportuje více Čechů než kdykoliv v historii, jsme na špici všech evropských tabulek, které se týkají obezity.

Zhubnout není složité, chce to jen vědět pár fíglů

Každý asi toužíme po skvělé postavě. Problém je ten, že většina z nás jen touží, ale už nic nedělá. Je však rozdíl nemít všude a těle namakané svaly a mít velkou nadváhu. Povadlé svalstvo v oblasti rukou nebo nohou není v podstatě nebezpečné, zatímco vysoká nadváha či dokonce obezitou mohu způsobovat celou řadu zdraví ohrožujících potíží. Možná, že si říkáte, že obézních jedinců je v naší populaci jen pár a sotva projdou dveřmi, ale chyba lávky. I na první pohled nepříliš hmotní jedinci mohou trpět obezitou.

Fíky

Ono se to dá zjistit poměrně snadno i doma, a sice s pomocí BMI kalkulačky. Ta totiž nepočítá s pouhou váhou, ale do úvahy i věk, respektive výšku daného jedince. Díky tomu je daleko přesnější nežli pouhopouhá čísla z váhy. Jakmile vám z kalkulačky vyskočí nadváha nebo dokonce obezita, měli byste zbystřit a začít tento stav řešit. V opačném případě si totiž zaděláváte na problémy do budoucna.

Základem každého hubnutí musí být jídelníček. Ten by měl být hlavně vyvážený a měl by být prostý přemíry tučných jídel a sladkého. Čím méně tuku a cukru do sebe dostanete tím, lépe pro vás a vaši hmotnost. Ne vždy je ale člověk schopen si sestavit vhodný jídelníček. Proto existují poradny, kam se může daný jedinec obrátit. Samozřejmě, že většinou nejsou zdarma, ale člověk si odnese za své peníze nejen vhodný stravovací plán, který bude ušitý přímo pro něj, ale jistě také povzbudivá slova.

Zdravý koktejl

Jakmile budete mít jídelníček vyřešený, je vhodné se zaměřit na sportovní aktivity. Ty je potřeba provádět pravidelně. A když říkáme pravidelně, není tím myšleno jednou za měsíc, ale alespoň třikrát čtyřikrát během týdne. Pouze tak se vaše tělo dostanete do toho správného režimu, ve kterém je připraveno likvidovat tukové zásoby. Co se týče samotných sportovních aktivit, je vhodné je střídat, ale v případě, že si najdete jednu, která vás dostatečně baví, můžete zůstat u ní. Jen pamatujte na to, že je důležité pravidelně dýchat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Publikováno v Web