Všechno co byste měli vědět o žehličkách na vlasy a žehlení vlasů

Žehlíte si vlasy, nebo věříte, že je to ničí? Nejste tak daleko od pravdy, ačkoli je pravda, že novější typy žehliček jsou mnohem šetrnější ke všem typům vlasů.


Jaké jsou moderní žehličky?

–          Teplotu si můžete nastavit
Téměř všechny nové žehličky mají možnost nastavit si teplotu pomocí malého kolečka. Regulátor teploty je důležitý hlavně když máte lámavé vlasy, suché vlasy nebo barvené a poškozené vlasy.
–          Víte, jakou má teplotu
Některé žehličky, zvlášť v té vyšší cenové kategorii, mají i display, který vám ukáže, jakou má teplotu nahřátá plocha žehličky.
–          Kvalita žehlicí plochy
Dnes se používá teflon, keramika nebo turmalín. Nejšetrnější k vlasům je však keramika a raději se vyhněte teflonu. Keramika vede teplotu rovnoměrně a navíc dodává vlasům lesk.

Pamatujte, že když si potřebujete vlasy vyžehlit rychleji, použijete vyšší teplotu žehlicí plochy, ovšem riskujete větší poškození vlasů. Pokud máte alespoň trochu času, raději si nastavte teplotu žehličky nižší. Strávíte sice žehlením podstatně více času, ale tento způsob je k vašim vlasům mnohem šetrnější.


Co dělat, aby vlasy vydržely rovné co nejdéle?

Pokud chcete vlasy rovné dennodenně, musíte je vyžehlit každý den. Ovšem udržujte teplotu nízkou. Stačí přežehlit tam, kde jsou nerovnosti nejvíc vidět, nebo kde máte vlka, či kde se vlasy vlní nejvíce. Nezapomeňte, že nemůžete žehlit neustále. Pokud chcete na týden na dovolené rovné vlasy, pak jim dejte minimálně měsíc potom pokoj a rozhodně je nežehlete.

Co rozhodně nedělat?
–          Nepoužívejte gely
–          Nepoužívejte tužidla
–          Používejte lak na vlasy, ale jenom omezené množství

Jak si vlasy žehlit?
–          Od kořenů dolů
–          Nejdříve spodní vlasy
–          Končete ofinou či vlasy vepředu, protože ta je vidět nejvíc a nejrychleji se vlní


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup