Krásnější jenom díky těm správným potravinám – které to jsou?

Náš jídelníček může velice ovlivnit naše tělo a také to, zda vypadá zdravě a má dostatečné množství živin. Které „superpotraviny“ by mohly velmi pozitivně ovlivnit vaši krásu, kdybyste je zařadila do svého jídelníčku? Podívali jsme se na ně pěkně z blízka a také jsme našli důvody, kvůli kterým byste tyto potraviny měla jíst a jaký na vás budou mít účinek. Zajímá vás to? Pokračujte ve čtení.

Můžete lépe vypadat, budete mít rozzářenou pleť, zdravé vlasy a nehty a navíc můžete nějaké to kilo shodit. Pokud zvolíte svůj jídelníček nedostatečně nebo neopatrně, docílíte na svém těle a metabolismu pravého opaku.
1.       Borůvky
Jsou malinké, barevné, milé, sladko-kyselé, chutnají skoro všem a každá by si s radostí dopřál. Borůvky patří mezi ty nejprospěšnější a nejzdravější superpotraviny, na které můžete natrefit. Jsou velmi málo kalorické a jsou plné vlákniny a vitamínů C a E, které potřebujeme na podporu imunity a také na zdravou pokožku, vlasy a nehty. V borůvkách se nachází také dostatečné množství draslíku, manganu a železa. Také zde najdeme nikoli nepodstatné množství hořčíku. Borůvky také obsahují antioxidanty, které podporují hydrataci pokožky, takže vám mohou pomoct v boji proti vráskám.

2.       Brokolice
Tato potravina vám může pomoci v prevenci proti výskytu nádorů ve vašem těle, proto byste si tuto potravinu měli dopřát tak často, jak to jenom půjde!
3.       Čaj
A to ideálně černý, želený a mátový. Tyto čaje vám pomáhají nejenom ve vnitřní hydrataci, ale hlavně nemají žádné kalorie, příjemně voní a prodlužují život. Také mají pozitivní účinek na naši imunitu i metabolismus, který mírně urychlují. Pomáhají s trávením a různé bylinky mohou pomoci proti nejrůznějším nemocem nebo jejich příznakům.

4.       Dýně
Vzhledem k pronikajícím svátkům Halloweenu zapomínáme, že to není jenom dekorace, ale jedná se i o potravinu, navíc takovou, která nám velice pomáhá. Dýně má málo kalorií a mnoho živin.
5.       Fazole
Proč jsou fazole důležité? Protože snižují špatný cholesterol v těle a pomáhají nám hubnout. Navíc jsou velmi dobré proti zácpě a stejně jako brokolice, snižují riziko rakoviny.

6.       Jogurt
Ten stimuluje funkce naší imunity a také pomáhá zažívání. Měly by být čerstvé a nízkotučné a vy byste měli sníst alespoň jeden jogurt denně.
7.       Losos
Tato ryba obsahuje vysoké procento omega-3 mastných kyselin, které jsou prevencí proti srdečním onemocněním.