Seznamte se se zázračnou houbou reishi

S houbou reishi se v naších krajinách setkáte spíše pod názvem Lesklokorka lesklá. Velice často se ji přezdívá také houba nesmrtelnosti. Tuto přezdívku rozhodně neobdržela jen tak nadarmo. Velkým paradoxem je, že po světě se fanoušci rejsci rodí až v posledních desetiletích, kdežto ve východním světě, konkrétně v Číně a zdejší tradiční medicíně, má své pevné místo již po několik tisíciletí. Doporučovala se konzumovat každý den, což údajně mělo zajistit prodloužení života.Houba rejsci.jpg
V přírodě se nachází hned několik druhů této skvělé houby. Od normálních hub ji rozeznáte lehce už jen tím, že se jedná o parazitující houbu, která se nejčastěji nachází na kmenech stromů. Tvar lze přirovnat k půlkruhovému létajícímu talíři. Pojmenování lesklokorka má také své logické odůvodnění, které lze hledat právě u kloboučku, jež má skutečně lesklý jako kdyby nalakovaný vzhled. Určit přesně její barvu není nic jednoduchého, protože v průběhu růstu se neustále mění. Na začátku se jedená o pískově žlutou a na konci o barvu černou. Proč vlastně ale této houbě věnujeme celý článek? Co je na ní tak zajímavého?
Přesně touto otázkou se zabírali také vědci ve velké spoustě studií, kterým byla rejsci podrobena. Výsledky byly skutečně překvapující. Ukázalo se, že se může chlubit neuvěřitelným množstvím esenciálních aminokyselin, minerálů, vitamínů, antioxidantů a také polysacharidů. Za samostatnou zmínku také stoji prvek germanium, jež se zde také nachází, a který je velice vzácný. Reiši káva.jpgV celkové rovině se tak můžeme bavit o zvýšení obranyschopnosti organismu, díky čemuž si mohla v minulosti vysloužit již zmíněnou přezdívku houba nesmrtelnosti, snížení krevního tlaku a nezdravého cholesterolu v krvi, detoxikaci organismu a celkové harmonizaci. Zajímavá je také její schopnost léčby astmatu a alergií. Konzumace se doporučuje také u starších osob postižených Alzheimerovou chorobou, protože pomáhá při zmírňování jejího průběhu. A toto všechno je jen malá ukázka toho, co tato malá a nenápadná houbička umí.
K dostání je v lékárnách, ale také v prodejnách zdravé výživy, kde na ni můžete narazit v podobě prášku nebo tabletek. Velice lákavou variantou, která jistě potěší milovníky kávy, je káva právě s přídavkem reishi.