Proč je důležitý profesionální odhad nemovitosti

Odhad nemovitosti je důležitý v několika životních situacích. Neobejdete se bez něho například při prodeji nebo koupi nemovitosti a také při vyřizování pozůstalosti. Většina lidí má tu zkušenost, že právě odhad ceny nemovitosti je stál celkem dost finančních prostředků.

o Přitom lze tuto nezbytnost vyřídit zcela zdarma a online cestou.
Nemusíte mít obavu, že by takto řešený odhad nemovitostí nebyl přesný. Přesnost je dána především tím, že má Maxima přístup k prodejním cenám nemovitostí, které jsou zapsány z katastru. Dalším prvkem, který je využíván, jsou cenové mapy. V nich se zaznamenávají ceny nemovitostí s ohledem na lokality.

· Výsledek těchto zjištění se porovnává s databázemi realitních kanceláří, které mají zkušenosti s prodejem desítek tisíc domů a bytů.

kalkulačka

K jakým účelům je odhad nemovitosti nezbytný

Ocenění nemovitosti je důležité pro mnoho právních úkonů. Tak, jak se od sebe jednotlivé úkony odlišují, tak se také liší způsob ocenění nemovitostí. Není to tedy v žádném případě univerzální záležitost, ale jedná se o celkem složitý proces.
o Při prodeji bytu či domu je nutné znát tržní cenu dané nemovitosti.
o Zcela jinak probíhá odhad pro účely dědického řízení nebo dělení společného jmění manželů.
o A v jiné cenové relaci se ocitne nemovitost, která je předmětem bankovního odhadu pro účely poskytnutí hypotečního úvěru.
Maxima nabízí pouze odhad ceny bytu, odhad ceny domu a odhad ceny pozemku, které jsou určené pro prodej nebo určení výše nájemného.

odhad ceny bytu

Jak celý proces odhadu probíhá?

Stačí, pokud zájemce o odhad vyplní formulář na uvedeném odkazu. Jedná se tedy o odhad nemovitostí online. Maxima poté zpracuje odhad ceny zdarma, nezávazně a výsledek pošle na uvedený mail. V některých případech je žádoucí, aby si realitní specialisté před samotným odhadem nemovitost prohlédli. Odhad bude o to přesnější. Platí to především pro online odhad nemovitostí, které se nacházejí na venkově.

· Je také nutné vědět, že se od sebe odlišuje nabídková (tržní) cena a nabídková cena.
– Nabídková cena je v podstatě představa prodávajícího. Prostě cena, ze kterou by chtěl svou nemovitost prodat.
– Tržní cena je ta, na které se prodávající a kupující dohodnou.

Odhad nemovitosti je tedy důležitý pro stanovení reálné, a tudíž akceptovatelné ceny dané nemovitosti. Nadhodnotit a poté slevovat, nepůsobí v žádném případě solidně. Zájemci mohou získat dojem, že s nemovitostí není něco v pořádku a poohlédnou se jinde. A nakonec můžete prodat hluboko pod cenou.