Porfyr je druh přírodního kamene na obklady i dlažby


Nádherná kresba

Porfyr https://www.stoneexpert.cz/porfyr/ vyniká překrásnou kresbou a navíc je zpracován tak, že jeho povrch je skutečně rovný, což umožňuje vytvořit koncepci dlažby, jaká vám osobně vyhovuje. Dobře zapadne do rustikálního stylu i moderně laděných staveb, můžete s ním pokrýt úzké chodníčky mezi zahradním trávníkem anebo jej položit na schodiště, terasu, prostor u bazénu či dětského pískoviště.

kámen porfyr

Štípaný či formátovaný

Porfyr se prodává ve dvou základních modifikacích buď v přesných formátovaných rozměrech, např. obdélnících, anebo štípaný, co kus, to originál. Hledáte-li nějaký nápad, inspiraci a tvůrčí invenci, stačí se porozhlédnout po webových stránkách, kde se porfyr velmi často vyskytuje u kamenných dlažeb, abyste měli představu o prostorovém uspořádání a působení materiálu na lidský zrak.

kamenná dlažba

Tvrdost, pevnost, houževnatost

Jsou vlastnosti, s nimiž se porfyr může pochlubit u každé aplikace. Hodí se na obklady i dlažby do vnitřního prostředí i kamkoli ven, kde je pod vlivem přírodních živlů. Podléhá minimální erozi, kterou v průběhu života prakticky nezaznamenáte, nevadí mu mráz, sníh, led či horké letní slunce. Vydrží mnohem déle, než keramické dlaždice, což je ostatně doménou většiny druhů přírodního kamene.

Vyzujte se konečně z bot

Jednou z příjemných vlastností porfyru je dobrá absorpce slunečního (tepelného) záření. Bude vás tedy příjemně hřát a postupně uvolňovat absorbované teplo. Této vlastnosti můžete využít i u vytápění v podlaze, ovšem venku na slunci to má mnohem vyšší energetický potenciál.

Někteří lidé se rádi „nabíjí“ na slunci buď opalováním na dece u vody, a mimo jiné i chůzí naboso po vyhřátém povrchu. Tento jev má svůj význam pro zlepšení prokrvení vnitřních orgánů a cirkulace krevního oběhu, je to dáno fyzickou i tepelnou stimulací reflexních bodů na chodidlech, které jsou napojeny na tělesné (orgánové) meridiány.

Publikováno v Web