Nároky světa

Sešlo se to tak, že každá země mluví trošku jiným jazykem a většině lidí na světě nerozumíme. S tím už nic neuděláme a musíme se prostě smířit s věcmi, které jsou již dané. Druhou stejně danou věcí je, že se musíme a budeme muset být schopni dorozumět s lidmi, kteří nehovoří naším jazykem a se kterými prostě nemáme společnou řeč. V takovém případě se jedna, nebo obě strany musí naučit jazyk té druhé. Dopadlo to, jak to dopadlo a univerzálním jazykem je angličtina, k velké nelibosti všech neangličtinářů.


Jenže co s tím, když jazyky prostě nejsou Váš šálek dobrého čaje?

  1. Zařídit se tak, abyste angličtinu nepotřebovali

    1. Mnoho lidí anglicky neumí, a přesto jsou naprosto schopni fungovat
  2. Nechat tomu volný průběh

    1. Zajímavé řešení problému, který volí mnoho mladých demotivovaných lidí, přesto je tu však ten názor, že co mám to se počítá. A umět anglicky i když jen na základní úrovni se prostě jednou bude určitě hodit.
  3. Naučit se anglicky

    1. Mnohdy bolestivá cesta dlážděná trním a zatracováním těch tam na tom ostrově, co si museli vymyslet 12 časů, ale nezvládli si ujasnit pravidla dřív, než vzniklo tolik výjimek, že přísloví: „Výjimka potvrzuje pravidlo.“ Vyvstane na mysl při každém druhém slově.


Naučit se, naučit se, ale jak?

Jedna škola, druhá škola, třetí škola. Nic nepomohlo, je vůbec ještě nějaká šance?
Dobrou volbou je placený kurz s instruktorem, i když volba je to dosti drahá a musí se hledat takový, aby to nebyla škola po čtvrté a výsledek nula.

Online kurzy na internetu, je jich plno, ať už volné nebo placené, opět se bude řešit kvalita provedení.
Nauč se sám. To může být dosti těžké, zvláště pro úplné začátečníky, ale pokud už umíte základy, je to slušný podklad pro to, oživovat si angličtinu ve volných chvílích.

Všechno je samozřejmě závislé na potřebě angličtiny. Někdo se jen chce udržet ve formě pro, kdyby náhodou, a jiný se potřebuje domluvit se zahraničními klienty.
Pokud však chcete svou angličtinu cvičit, nebo zlepšovat, určitě si najeďte na něco, co Vás zajímá, otevřete si anglickou verzi a google překladač, na doplnění slovíček, co neznáte a můžete se pustit do čtení, nejdříve to půjde pomalu, ale s trpělivostí se dočkáte zázraků.