Rady a tipy: Aby váš pokoj vypadal prostorněji

Nemůžete se ani otočit v miniaturní koupelně, aby vám nespadlo odličovací mléko na nohu a aniž byste se praštili do hlavy o poličku? Chybí vám úložné prostory, nebo se nemůžete pořádně zorientovat v šatní skříni a potřebovali byste alespoň ještě jednu? Pokud vám chybí prostor ve vašem bytě nebo domě a vy si zoufale přejete alespoň několik centimetrů navíc, nejspíš je čas začíst se do tohoto článku a přečíst si naše tipy, jelikož, věřte, jde to i jinak.


Zvětšit opticky i reálně

–          Zvětšovat prostor opticky je jedna věc, ale zvětšit ho i v reálu, to je věc jiná. Pokud potřebujete, aby se obývací pokoj zdál větší, stačí, když správně zorganizujete nábytek. Pokud ale potřebujete větší prostor, protože se zkrátka nemůžete v přeplněném nebo příliš malém bytě ani hnout, je načase udělat změnu. A jakou změnu, ptáte se? Pokračujte ve čtení.

Ovšem pozor, pokud toužíte po prostoru, nemusíte ihned bourat zdi a příčky mezi pokoji. Pokud máte alespoň trochu možnost si přizpůsobit nábytek a kompozici bytu nebo pokoje podle sebe, nejspíš bude stačit, abyste si urovnali nábytek podle nějakého řádu. To může změnit celé postavení domu nebo bytu. Ale pokud si myslíte, že bez větších úprav to nepůjde, nejspíš je načase zavolat odborníky. Rekonstrukce může z částí pomoci a může doopravdy nějaké prostory vytvořit.

–          Máte pocit, že rekonstrukce nepomůže?
Pak by vám možná pomohly menší změny, které nejsou tak radikální, ale určitě vám mohou pomoci navodit dojem většího a volnějšího prostoru. Jak to udělat?


Velikost nábytku

Možná že je místa dostatek, ale je špatně řešený prostor. Jak správně využít plochy bytu? Abyste byli schopni správně vymezit, jaký nábytek je vhodný a jaký ne, stačí si zapamatovat následující body:
1.       Masivní nábytek prostor zmenšuje, prostor vypadá úzkostlivě a stísněně
2.       Příliš mnoho nábytku prostor zmenšuje