Letní sezóna se blíží


Křišťálově čistá voda, klid, sluníčko, smích a vůně z domácí grilovačky. Tohle je sen každého, kdo vlastní zahradu. Letní měsíce jsou pro mnohé nejkrásnější z celého roku. Jsou znamením velkých prázdnin, dovolených a nekonečného relaxování v bazénu na zahradě. K tomu ale potřebujete právě onu čistou tekutinu. Jak jí ale spolehlivě docílit, aniž byste se museli potýkat s podrážděnou kůží?
dno bazénu

 
Existuje mnoho možností. Nyní se podíváme na varianty, které jsou na bázi chlóru. Proč? Protože ten se využívá nejčastěji. Zákazníci si pořizují zejména produkty s příměsí chlóru. Vodu vyčistí spolehlivěji a vzhledem k tomu, že je oblíbený, tak se na něj podíváme blíž.

 


Stačí jen nalít


Jako první si uvedeme roztok LAGUNA Algicid blue proti řasám, jehož hlavním účelem použití je likvidace hnědých i zelených řas. Mezi jeho hlavní výhody patří účinnost proti řasám, nízká pořizovací cena i jednoduchá aplikace. Navíc si ho můžete vybrat v kombinaci s chlórem, ale i bez něj. Musíte si ale dát záležet pro jeho použití, protože je vhodný především jako prevence. Vzrostlé zeleně už vás nezbaví.

 

Během první aplikace dejte vyšší dávku, a to 15 ml na 1m3 tekutiny. Poté stačí jen udržovací, preventivní dávky. Pouhých 6 ml na 1 m3 jednou za týden vám zajistí, že budete mít krásnou vodu bez zelených návštěvníků. Stejně tak je vhodné ho použít i po ukončení sezóny. Vašemu bazénu to jen prospěje.

 skokánek do jezera


S granulemi do boje s pH


Výše pH hodnoty ve vodě je důležitá. Nejen, že užitá dezinfekce nebude tak účinná, ale také se budou tvořit minerály, které vám postupem času ucpou filtraci. Naopak při příliš nízkých číslech dochází k blednutí barev a rezivění kovů. Jednoduše potřebujete pH tak akorát.

 

Ke snížení této hodnoty je vhodné využít například granulí PROBAZEN pH minus. Seženete je za dobrou cenu v různých gramážích a velmi snadno se v tekutině rozpouštějí. Na každých 10 m3 potřebujete 80 g tohoto přípravku. Myslete jen na to, že voda při aplikaci musí cirkulovat.