Které pamlsky zabíjí vaše pejsky

Psi moc dobře vědí, že smutné oči a lítostný výraz vás vždy obměkčí. Snadno si vás tak vycvičí, a vy jim vždy něco dáte, aby nebyli tak smutní. Sami zvířata si tak posouvají hranice, až mi lidé nakonec pochopíme, že je přikrmujeme víc než je zdrávo. Jenže jednoho dne by už také mohlo být pozdě. Čím tedy domácí mazlíčky raději vůbec nekrmit?

1)      Chipsy a slané – to zvířatům velmi chutná a kolikrát při krmení nevědí, kdy přestat. Sůl je ale velmi zánětlivá. Při velkém množství soli přestane fungovat metabolismus a psi začnou tloustnout. Sůl také může vést k jejich vysokému krevnímu tlaku.

2)      Sladkosti – ty jsou pro všechna zvířata škodlivé, protože zvyšují hladinu inzulinu, což je ohrožuje na životě. Čokoláda je pro psy přímo toxická. Při častém konzumování čokolády dochází k poruchám srdečního rytmu, a to může způsobit rychlou smrt.

3)      Hrozny a rozinky–způsobují alergie i selhání ledvin. Smrt způsobilo dokonce jen 8 rozinek.

4)      Avokádo –to je pro psy jedovaté. Obsahuje totiž Persin, který poškozuje srdce, plíce a ostatní tkáně.  Příznaky otravy se projevují dýchacími potížemi a zvětšením břicha.

5)      Pizza–na té si rád pochutná páníček i jeho pejsek. Ovšem těsto je pro psy velmi škodlivé. Obsahuje brambory, obilí, sóju a kukuřici, a to jsou potraviny, které by psi neměli nikdy jíst.

6)      Kosti – vařené jsou velice křehké a tak se snadno lámou, takže mohou snadno poškodit žaludek a střeva. To samé kuřecí kosti, ani ty psovi nikdy nedávejte. Syrové kosti jsou určitě vhodnější.

7)      Ořechy a mandle – způsobují alergickou reakci, která má za následek zvracení, třes a vysokou teplotu. Pokud má pes skrytou vadu srdce, může nastat i smrt.

8)       Káva – a vše, co obsahuje kofein, je velmi nevhodná. Zvyšuje množství vápníku v srdečním svalu, což způsobuje křeče. Může také vést k poruchám srdečního rytmu.

Co tedy raději našim zvířecím mazlíčkům dopřávat? Určitě to, co má pro jejich tělo a vývoj smysl. Vybírejte pamlsky s ohledem na zdravotní stav a výživu psa, nejlépe ty, které obsahují potřebné živiny, proteiny a vitamíny. To, co je určeno pro lidi, jim raději vůbec nedávejte.