Zásadní chyby, které děláme při holení chloupků

Myslíte si, že při holení neděláte žádné chyby, protože se holíte stále stejně už dlouhé roky, možná desetiletí? Jen si nemyslete, určitě děláte minimálně jenu z chyb, o které budeme v tomto článku hovořit. Nejspíš budete překvapena. Rozhodně byste neřekla, že tohle může být chyba nebo že taková drobnost dokáže ovlivnit kvalitu vašeho oholení.


Jaké jsou nejčastější neřesti, se kterými se musíte po nebo při holení potýkat?

–          Pigmentové skvrnky
–          Zarůstající chloupky
–          Pichlavé chloupky
–          Šupinky na kůži
–          Škrábance
–          Zčervenalá kůže

Ale všem těmto problémům se dá předejít. Víte jak? Máme několik tipů.

HOLÍTE SE NA NOC
To je jedna ze zásadních chyb. Proč? Zkracujete si sama dobu hladkých nohou, protože přes noc nikam, kde byste potřebovala oholené nohy, pokud se zrovna nechystáte v koktejlkách na večírek, ukazovat. Navíc není holení v noci tolik efektivní jako ráno. Protože nohy během dne, po horké koupeli nebo po horké sprše mírně otékají, takže se chloupky částečně schovávají pod kůži, načež jsou hned zase vidět, když otok nohou spadne.

POUŽÍVÁTE VOSK PŘÍLIŠ ČASTO
Epilace voskem je velice účinná a poměrně dlouho vydrží. Ale i tak byste si měla dávat pozor, jak často ji aplikujete – dermatologové radí, nepoužívejte vosk častěji než jednou do měsíce, můžete si trvale porušit nejsvrchnější část pokožky.

PO NEBO PROTI SMĚRU RŮSTU?
Pokud trpíte na zarůstání chloupků, měla byste změnit směr holení. Žiletkou proto holte hlavně nohy a intimní partie po směru růstu chloupků nebo částečně z boku. Je to sice časově náročnější a pracnější, ale zato si určitě užijete výsledek, který bude hladký a bez červených teček a také bez pořezání.

NEDOSTATEČNÁ HYDRATACE
Pokud používáte parfemovaná mléka, nejspíš si tím vysušujete pokožku. Zvlášť pokud mléko obsahuje alkohol.