KAŽDODENNÍ PÉČE O NAŠI PLEŤ


Není pochyb o tom, že každá žena by měla o svoji pleť pečovat. A to nejen nárazově, jak nás napadne, ale pečlivě, každý den v roce. Dlouhodobá a pravidelná péče je investice do budoucnosti, kterou každá z nás ocení v pozdějším věku. Pochopitelně, že ve 20 se může zdát, že je důkladná péče o mladou pleť zbytečná, ale o dvacet let později buďto budete litovat, nebo se radovat.

krása

 
ČIŠTĚNÍ PLETI

Spousta žen čištění pleti podceňuje, což je ale velká chyba. Nestačí obličej omýt mýdlem a myslet si, že se jedná o dostatečnou péči. Čištění pleti je jedna z nejdůležitějších věcí, a je potřeba pleť čistit speciálními prostředky, které jsou k tomu určeny. Každá žena by se měla před spaním vždy pečlivě odlíčit pomocí čistícího gelu, pěny či mléka a následně pleť dočistit pleťovou vodou. Je důležité vybírat vhodné přípravky pro Váš typ pleti. Například na suchou a starší pleť nemůžeme použít přípravky na problematickou pleť, které by pleť ještě víc vysušily.

kosmetika

 
HYDRATACE

Dalším důležitým krokem je hydratace. Hydratační krém by měly používat i mladé ženy, neznamená totiž, že ve 20 je pleť svěží a dostatečně hydratovaná, že tomu tak bude i za pár let. Navíc je vždy lepší vzniku vrásek předcházet, než potom řešit již vzniklé škody. Hydratační krémy by měly používat i ženy

s problematickou pletí a akné. Pleť bývá často na různých místech vysušená po lokální léčbě akné, je proto nutné ji hydratovat. I mastná pleť se musí promazávat, paradoxně, čím více se budete snažit mastnou pleť vysušovat, tím více se bude bránit a tím i více mastit.

 

 dívka

 

 
ŽIVOTNÍ STYL

K předchozím dvěma bodům se samozřejmě musí připočítat i životní styl, který také ovlivňuje stav naší pleti. I přesto, že o tomto tématu již byly napsané desítky, ne-li stovky článků, je dobré si připomenout základní informace.

 
Alkohol

Určitě už se každé z nás stalo, že se ráno probudila po prohýřené noci a pleť vypadala jako po výbuchu. Plno pupínků, začervenání, či nějaké vyrážky. Samozřejmě, alkohol negativně ovlivňuje stav naši pleti.  Alkohol také způsobuje povadlost kůže, což může nepříznivě ovlivnit vznik vrásek.

 
Kouření

Kouření je nezdravé ve všech ohledech. Negativně působí pochopitelně i na naši tvář. Pleť vypadá zašedle, povadle, vrásky se rychle prohlubují a pleť celkově působí starší, než ve skutečnosti je. Další důvod proč tentokrát vydržet a s kouřením přestat.

 
Zdravá strava

Vitamíny a antioxidanty ve stravě pozitivně ovlivňují naši pleť. Existuje nespočet článků na toto téma, stačí jen pohledat na internetu.