Kdy je ideální doba na založení rodiny?

Existuje vůbec nejlepší věk, nejlepší výše příjmu a nejlepší sociální zázemí? V dnešní době se věk prvorodiček stále zvyšuje. Podle deníku Týden letošní rok přesáhl průměrný věk prvorodiček třicet let. Nepřijde Vám, že na první dítě po třicítce už je trochu dlouho?
ruka miminka
Dle mého názoru je věk třicet let velmi vysoký na pořízení prvního dítěte. Ideální věk je spíše pětadvacet let, neboť žena je neplodnější ve věku od osmnácti do šestadvaceti let. Kolem třicítky už je tělo starší a tím se také zvyšuje riziko neplodnosti a počtu umělých oplodnění. Bohužel věk prvorodiček stále stoupá. Je to způsobeno tím, že je mnoho možností studovat vysokou školu a některé obory se studují i pět let, poté většina žen, chce nastoupit od práce a získat praxi ve vystudovaném oboru a budovat kariéru, tudíž se založení rodiny posouvá až k právě zmiňované třicítce.
Ženy a muži si chtějí také hodně užívat, hodně lidí chce procestovat svět. Chtějí se bavit a děti by jim v tom „překáželi“. Pak nastávají také finanční problémy. Hodně lidí čeká, až bude mít ideální sumu na účtu a postavenou vilu s bazénem a pak teprve plánují rodinu. Chápu, že děti jsou náročné a každý rodič jim chce dopřát to nejlepší, je ale nutné mít úplně všechno? Budujete, budujete a najednou se probudíte a je Vám čtyřicet a zjišťujete, že máte sice krásný dům, prvotřídní auto, ale nemáte to nejcennější.
malé dítě
Nemáte rodinu, kterou můžete milovat. Po tom krásném, luxusním domě Vám neběhají děti a kolikrát nemáte ani partnera. A tak začnete honem rychle řešit.  Rychle nají ideálního partnera a co nejdříve si s ním pořídit dítě, abyste nezůstali do konce života sami. Líbila se mi doba, kdy se dívky vdávali v osmnácti, v hodně případech už těhotné. Dle mého názoru mladí lidé mají mít malé děti. A tak není čas otálet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup