Je čas zbavit se nadměrného pití alkoholu

Někdy nás životní situace (bez předešlého varování) stáhnou do takové míry ke dnu, že děláme neuvážené skutky, které mají časem špatnou dohru.V kritickém životním období, kdy se nám nic nedaří, propadáme smutku nebo máme partnerskou krizi, toužíme často jen po jediném – vypnout a odpoutat se od reality.
A takovým – na první pohled dobrým pomocníkem, ale později zlým sluhou je alkohol, po kterém často mnozí z nás sahají.
opilá žába

Když se z pití stane závislost…

Uvědomit si, že máte problém můžete hned, jakmile si všimnete, že vyhazujete více flašek od alkoholu než pytlů se smetím. Závislost na alkoholu je nicméně velmi vážné onemocnění, které má tendenci se ještě stupňovat. V určité fázi alkoholizmu se vám už uleví jen s postupným přidáváním jeho množství, a to rozhodně není dobré.
Když si přiznáte, že máte problém, můžete s ním bojovat. K dispozici jsou vám protialkoholní léčebny, které nabízí služby na velmi přísné úrovni.

Léčebna je cesta k lepšímu životu

Léčení alkoholismu je těžký maraton, kterým si ovšem musíte pro očistu těla a mysle projít. Trvá skutečně dlouhý čas, než si uvědomíte, že alkohol není vaše cesta, ale spíše kotva. Protialkoholní léčebny mají za úkol postarat se o vás a naučit vás žít život jinak a bez přítomnosti alkoholu.
Odvykací doba bývá náročná, díky procesu abstinence a přívalu nervových, psychických a často kolapsových stavů. Pokud chcete něco ve svém životě (ve kterém hraje alkohol hlavní roli) změnit, musíte souhlasit s přijetím do léčebny a vydržet být střízliví, co nejdelší dobu.
opilec na stole

Komunitní terapie

Psychoterapeutické skupiny lidí, kteří se také potýkají s alkoholovou závislostí mají smysl až v době, kdy jste už nějakou dobu takzvaně „čistí“. Jejich smysl a podstata je však opravdu důležitá pro další fungování a podporu, kterou vám tam lidi svými příběhy a životními zkušenostmi s odvykáním nabídnou.
Podstatou těchto terapií je mluvit o své závislosti před všemi ostatními, a tak se vypovídat a společně s terapeutem přijít na příčinu vaší závislosti na pití. Proto, byste po ukončení léčebny, měli komunitní terapie rozhodně započítat do vašeho režimu.