Jak si prodloužit život

Lidé si myslí, že pro svou vitálnost a krásu musí spoléhat na dnešní úspěšnou medicínu. Opak je ale pravdou. Ve vašem životě je spousta věcí, které pro sebe můžete udělat sami. Stačí si do života zařadit pár návyků, které vám zaručí dlouhý a zdravý život. Není to žádná dřina, a určitě to není nerealizovatelné, jak by se vám na první pohled třeba mohlo zdát. Tak pojďte a pusťte se do nich hned.

senioři

·         Při vstávání nespěchejte
Jestliže hned při prvním zazvonění budíku vyletíte z postele, zbytečně si zkracujete život. Vaše tělo totiž není stavěné na rychlé změny. Budíka si raději o pár minut posuňte a po jeho zazvonění si ještě nějakou tu minutku poležte.

·         Pravidelně se stravujte
Pro vitalitu vašeho těla je důležité, abyste jedli nejen zdravě, ale také pravidelně. Jídla si během dne naplánujte na stejnou dobu. Jestliže vynecháte z nějakého důvodu svůj pravidelný přísun potravy, tělo dostane signál, aby se nezbavovalo tuku a šetřilo si energii. Nejenže začnete přibírat na váze, ale vaše tělo nebude tak v pohodě a fit. Pokud máte pocit, že jíte přespříliš, zmenšete si porce. Přejídání totiž může život zkracovat.

slunečnice

·         Nevyhýbejte se zábavě
Nebuďte smutní a vyhledávejte zábavu a veselé přátele. Vždyť veselá mysl je půl zdraví. Úsměv vás nic nestojí a díky němu se vám do těla dostanou prospěšné endorfiny, které snižují hladinu stresu v těle. Životní energie je hlavní součástí spokojeného, zdravého a dlouhého života.

meloun

·         Pohyb vám prospěje
Pohyb je pro vaše tělo potřebný. Měl by ale být zdravý, lehký a zábavný. Hýbat se pravidelně alespoň dvakrát týdně je pro vitalitu těla a mysli moc důležité. Pokud se vám nechce do posilovny či do tělocvičny, využijte každodenních příležitostí, místo autem jděte raději pěšky, místo výtahem jděte po schodech, začněte tančit nebo pracujte na zahradě. Pravidelným pohybem předejdete zbytečným onemocněním a fyzická aktivita vám přidá pár let života.