Jak se léčí v dnešní době?


Známe to všichni. Něco na vás leze a vy se nechcete hodit marod. Sáhnete po volně prodejných lécích na chřipku a nachlazení. Užíváte je 2, 3 dny, nadále chodíte do práce, jste tedy chodící roznašeč virů a bakterií. Druhý a třetí večer si řeknete, že pokud se budete i po probuzení cítit mizerně, půjdete k lékaři. Jenže, ráno bývá vždycky lépe. Tělo je odpočaté a plné energie, připravené na další den boje proti viróze. Uvnitř vás se odehrává velký souboj, proto by bylo férové, kdybyste si dáli pár dní oraz z práce a jen leželi a čekali, až bude po bitvě. Necháme-li naše vlastní tělo převzít v případě virózy otěže, vyplatí se nám to.

nemoc

 

Několik let je nám z řad médií namlouváno, že abychom v dnešním stresujícím období často neonemocněli, musíme brát spoustu chemicky vytvořených vitamínů a doplňků stravy.
“Máte problémy s nadýmáním? Berte tohle … Trápí vás vypadávání vlasu? Tohle vám pomůže … Nemůžete v noci usnout? S tímhle zaberete brzy …”Úplně jsme zapomněli, že základy lékařství vycházely z bylinek a jiných přírodních zdrojů. Zázraky přírody, které rostou kolem nás a my si jich přesto nevšímáme.

černý bez

 

Takže pokud nezabere Paralen Grip, Panadol, Coldrex či Vicks, tak běžíme k lékaři aby nám předepsal antibiotika. Brzké vyléčení zaručeno. Vedlejší účinky mnohdy nepříjemné, ale nebudete mít chřipku.Antibiotika jsou kapitolou samy pro sebe.

špachtle

 

A přesto je síla bylin a přírodních zdrojů tak podceňována. Ke snižování horečky sáhněte místo paralenu po bezinkách, na mokrý kašel pomůže čaj z lípy a na suchý divizna. Mateřídouška, šalvěj lékařská, Tymián to je jen krátký výčet z “alternativních” léčebných prostředků, které si můžete nasbírat volně v přírodě, nebo si je vypěstovat na zahrádce či v květináčích na balkóně. Nemají vedlejší účinky a cena pořízení je oproti lékům minimální. Nemluvě o té radosti, když se vám podaří podpořit léčebný proces ve vašem těle svými vlastnoručně nasbíranými či vypěstovanými léky.