Děti a domácí mazlíček

Asi jen malá část dětí nežadonila o pořízení domácího mazlíčka. Které dítě by odolalo při pohledu na roztomilé štěně nebo koťátko. Jenže, jak se v takové chvíli zachovat? Možná jste zvířátko slíbili za vysvědčení. Teď jste se dostali do situace, kdy je čas splnit slib? Než se s rozhodnutím unáhlíte, děti dokáží být urputné, dobře si rozmyslete, co všechno vás bude čekat. Pořízení zvířátka je určitě pro dítě výchovné. Dětem se rozvíjí emoce. Se zvířecími kamarády si povídají nebo se s nimi mazlí.Naučí se zodpovědnosti i povinnosti, starat se o živého tvora.
bílý psík.jpg

Vy, ale raději počítejte s možností, že děcko dříve nebo později může zvířátko omrzet a veškerá péče s tím spojená, zůstane na vás. Jestli jste s tím srozuměni a situace vám nevadí, bude pro vás rozhodnutí jednodušší. Pakliže nechcete venčit několikrát denně psa a vaši ratolest už to také nebaví, pouvažujte o tom, jaký druh zvířete, dítěti pořídit. Určitě jednodušší na chov bude králík nebo morče.
kotě a sedmikrásky.jpg
Obě zvířata jsou na dotek příjemná a dítě bude mít roztomilého zvířecího společníka. Vybrat si můžete papouška, korelu nebo andulku. Děti mohou ptáčka naučit mluvit a náklady na jeho pořízení nejsou nijak vysoké. Jestli vám vadí v bytě nějaký chlup nebo peří, musíte zvolit ještě jinou alternativu. Vodní nebo suchozemská želva, může být dobrým řešením. Hlavně v případě, že máte doma alergické dítě a pořízení mazlíčka mu nechcete odepřít.
želva.jpg
Nejjednodušší volbou budou rybičky. Ty, ale děcko asi příliš nenadchnou. Není nad to, když si dítě může se svým zvířecím kamarádem hrát.
Než dítěti jakékoliv zvířátko pořídíte, zvažte svoje časové, finanční i prostorové možnosti. Počítejte raději i s tím, že štěně nebo kotě vám občas může doma něco zničit. Pokud nebudete schopni zajistit zvířátku potřebné podmínky, nebude vám jeho chov přinášet radost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup