Ketonová dieta aneb účinná redukce váhy bez jo-jo efektu


V čem spočívá podstata této metody, že v rámci hubnutí není rozhozen lidský metabolismus? Jak je možné, že viditelné výsledky se dostaví již po pár týdnech? Na jaké bázi vše pracuje, že svalová hmota zůstává a je odbourán pouze tuk? Ojedinělost spočívá i v tom, že ketonová dieta jako jediná dokáže zbavit podkožního tuku i na velmi problematických místech, kde nepomáhá ani cvičení.
modrý metr.jpg
Stav zvaný ketóza

Jedná se o zcela přirozený biologický stav pro organismus. Dochází k němu, když ve stravě je zahrnuto dostatečné množství proteinů, tj. bílkovin a současně je na minimální hranici snížen příjem sacharidů a tuků. V ketóze se začnou tvořit tzv. ketolátky, které vznikají štěpením tukových tkání a disponují schopností náhrady sacharidů, které jsou hlavním zdrojem energie člověka.
plato vajec.jpg
Výsledkem je úbytek podkožního tuku, ale také útrobního, jenž obklopuje důležité orgány. Zároveň dochází ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a k poklesu produkce hormonu inzulinu, který štěpí cukry a vyvolává chuť na sladké. Lze se spolehnout, že ketonová dieta je efektivní, nepociťujete chuť na sladké, nemáte hlad a dokonce ani špatnou náladu.

Naopak se jedinec cítí velmi dobře, je plný energie a nadto i místy lze mít až euforickou náladu. Ketóza je i velmi osvědčeným detoxikačním prostředkem. Tělo v tomto případě spaluje i toxické látky, tím je tak vyloučeno z těla vše, co nepotřebuje. Do stavu ketózy se tělo dostává zhruba po dvou až třech dnech od zahájení diety.
avokádo s peckou.jpg
Pravidla v rámci správného dodržení

Aby vše fungovalo správně a byl brzy viditelný výsledek, je zapotřebí se držet zásadních pravidel. Nutností je dodržování pitného režimu, tj. denně vypít dva až tři litry obyčejné vody či neslazeného zeleného nebo černého čaje. Pouze dva šálky kávy denně a to bez mléka i cukru. Ideální variantou je káva bez kofeinu. Pravidelná konzumace zeleniny, kterou lze si dopřát k proteinovým jídlům či mezi jídly.