Zastřešte si bazén – prodloužíte si tím sezonu a ušetříte náklady!

Jaké výhody má zakrytý bazén?
–          Ušetříte na vytápění
–          Můžete se koupat i celý rok, pokud provedete práce kvalitně
–          Rozhodně si můžete užívat koupání v soukromí
–          Jste chráněni před otravným hmyzem
–          Minimalizujete riziko úpalu i úžehu
luxusní zastřešený bazén
Pomocí zastřešení bazénu můžete ovlivnit teplotu vody i vzduchu
Pokud je voda zastřešená, znamená to, že je izolovaná, a tedy si udrží vyšší teplotu než při proudění vzduchu na zahradě. Ale pokud vystavíte vodu příliš vysokým teplotám, může se podobat spíše termálním pramenům, navíc se v horkém bazénu rychleji kazí voda. To se vám s vnitřním bazénem stát nemůže. Na druhou stranu musíte také věnovat pozornost zařízení, ke kterému je třeba dodávat čerstvý vzduch a teplotu do třiceti stupňů celsia. Proto je dobré nechat vodu v bazénu cirkulovat, aby voda, která je ve spodní části studená, cirkulovala s vodou na hladině, která je o několik stupňů studenější.


O jaké zastřešení bazénů dnes panuje na trhu poptávka?

–          Nejnižší zastřešení, které zakrývá pouze bazén a reguluje jeho cirkulaci, čistotu, filtraci i teplotu
–          Vysoké zastřešení, to slouží i jako posezení s místem pro květiny nebo gril a vlastně slouží jako zimní zahrada
bazén v zimní zahradě
Jak prodloužit životnost bazénu?
V prvé řadě musíte investovat do kvalitního zastřešení. Tím můžete bazén zachovat jako nový i o deset a více let. Počítejte však s tím, že vás zastřešení bazénu vyjde na zhruba sto tisíc korun, pokud mluvíme o klasickém bazénu, který má velikost šest krát tři metry. Při větší velikosti bazénu se můžeme pohybovat ve finanční částce až o dvojnásobek vyšší.
·         Jaká vyžaduje tato metoda údržbu?
Zastřešení bazénu je velmi nenáročné na to, jak ji udržovat. Většinou všechno stačí vypláchnout čistou vodou a jednou za čas použít na podlahu desinfekci, aby se předešlo bakteriálním nebo virovým onemocněním.