Je libo minibus, valník nebo dodávku?

Možnosti půjčení užitkových vozů jsou velice variabilní, je možné využití na den či na několik dnů či týdnů, proto je obliba této služby stále větší a mezi lidmi stále více vyhledávanější. A nejde jen o využití např. při stěhování, ale pokud se rozhodnete vyrazit si s větší partou do vzdálenějšího města třeba na technopárty nebo rovnou na dovolenou, jistě uvítáte možnost zapůjčení mikrobusu. Stálými klienty půjčoven jsou i svatební agentury, které organizují svatby s několika desítkami pozvaných hostů, kdy by byl velice problematický převoz osobními automobily.
stěhovací vůz
Podnikající osoby a společnosti se na půjčovny obrací především díky možnosti dlouhodobého pronájmu, kdy především využívají vozidla do 3,5 tun na převoz těžkých a velkých předmětů.
Půjčovaná motorová vozidla mají kvalitní výbavu, samozřejmostí je klimatizační zařízení, zamykání – tzv. centrál, elektrické ovládání vozu (okna, kufr) a nezbytnou součástí je pojištění, využít můžete i navigační systém či asistenční služby. Co se týká dodávek, vybrat si můžete ze dvou možností otvírání (boční nebo zadní), některé typy mají krytí plachtou.
stěhování na kole
Cena zapůjčení se pohybuje od 490,- Kč za čtyři hodiny (využívá se především při převozu vybavení domácnosti z obchodů s nábytkem), 850,- Kč na jeden den až do výše 1 500,- Kč. Součástí zápůjční ceny je i povinné ručení nebo dálniční známka a plná nádrž, před půjčením vozu zákazníkovi jsou kontrolovány žárovky a celkový stav vozidla. Po sepisu smlouvy počítejte se složením vratné kauce, která se pohybuje mezi 3 000,- Kč až 20 000,- Kč (např. při jízdě do zahraničí). Předpokladem pro půjčení je vlastnictví řidičského průkazu skupiny B, k sepisu smlouvy je nutný i platný občanský průkaz nebo jiný platný doklad totožnosti. Dodržovat byste měli i to, že je ve vozech zakázáno kouřit.