Vyzdobte vstupní dveře v každém ročním období

I vstupní dveře mohou vypadat dobře, stačí je pouze ozdobit vkusným věncem, který si snadno můžete sami vyrobit. Použít můžete nejrůznější větvičky, jehličí, sušené květy, bobule a plody. Věnec nemusíte mít pouze jeden, vyrobit jich můžete hned několik a střídat je podle ročního období. Ozdobu tak budete mít na dveřích po celý rok.
 
věnec s podzimním listím
V každém papírnictví nebo květinářství sežeňte polystyrenový nebo slaměný korpus, který pak budete zdobit, nezapomeňte i vázací drátek a pokud ještě nemáte doma tavnou pistoli, tak ta se vám bude rozhodně hodit taky. Sice se obejdete i bez ní, ale zjistíte, že vám dokáže urychlit práci a i věnec bude díky ní vypadat propracovaněji.
 
1.       Jarní květinové mámení
Jako základ vám postačí slaměný základ, na který pak pomocí tavné pistole přilepte nejrůznější sušené nebo umělé květy, sušenou trávu nebo umělé zelené listy. Květy můžete umístit jen na některých místech nebo zaplnit celý věnec do posledního volného místa. Jen si dejte pozor, aby věnec na konci nepůsobil příliš přeplácaně. Když bude s výsledkem spokojeni, stačí na zadní stranu připevnit pomocí tavné pistole ohnutý drátek, který bude sloužit jako poutko na zavěšení. Nechat věnec dobře zaschnout a pak už ho můžete bez obav pověsit.
 
2.       Pestrobarevný podzim
K podzimu patří neodmyslitelně plno barev, tak se jich nebojte. Nasbírejte si sušené šípky, šišky, nejrůznější barevné bobule, oříšky, pestrobarevné listí. Jako podklad můžete použít věneček z proutí, který se dá sehnat v květinářství, ale snadno si ho můžete vyrobit i doma. Skvělou volbou budou březové větvičky, které jsou ohebné, a snadno z nich vytvoříte požadovaný tvar věnce.
věnec na dveřích
 
3.       Zimní věnec plný ozdob
Na zimní věnec budete potřebovat spoustu různých jehličnatých větviček, které jednu po druhé skládejte na věnec a obmotávejte drátkem, každou další řadu pak překládejte na něj, aby drát nebyl vidět.