Výhody internetu, které stojí i za příplatek

Že existuje nějaký optický internet v Praze pranet.cz, to si všimnul již každý, kdo žádá tu nejvyšší kvalitu připojení. Proč je však tohle připojení tak vychvalované? V čem spočívá ta rychlost, spolehlivost a bezpečí? Je to jednoduché, neboť veškerý princip vychází z rychlosti světla, která je, jak možná víte, opravdu vysoká. S tím se spojují tedy i výhodu samotného připojení, které stojí i za tu větší měsíční platbu.optické kabely.jpg

Pro nejnáročnější uživatele

Optická vlákna dokážou přenášet celé spektrum světla, proto je možné jedním svazkem přenést obrovské množství datových informací. I to je důvod, proč se tohle připojení stává tak oblíbeným. Nevýhodou však ještě donedávna bylo, že tímto připojením oplývalo jenom malé množství budov. Také za to může způsob vedení svazků do budov, přičemž do budov sice bylo navedené optické vlákno, ale jednotliví uživatelé internetu si připojení dovedli do svých bytů pomocí starého ethernetového kabelu. To samozřejmě rychlost snižuje, a proto je výhodnější mít optický kabel navedený až do bytu.

Obrovská rychlost a spolehlivost k tomu

Možná se ptáte, jaké, že to jsou výhody tohoto zajímavého připojení? Bude to snad rychlost nebo spolehlivost? Věděli jste, že si budete mít možnost si užívat obojí? Právě vysoká rychlost je pro tento typ připojení charakteristické, stejně jako vysoká spolehlivost. Žádné vypadávání ani kolísání, jako tomu bylo v případě ADSL nebo mobilního připojení.

5 důvodů, proč zvolit optický internet:

  • Vysoká rychlost
  • Skvělá spolehlivost
  • Perspektiva do budoucna
  • Bezproblémový upload i download
  • Nezatížená technologie současnou dobou


zapojený síťoví port.jpg
Je zřejmé, že člověk, který si pořídí internet tohoto typu, bude nesmírně nadšený. Ačkoliv někomu může přijít příliš vysoká částka, kterou je nutné měsíčně platit, je to daň za to, že si budete moci užívat opravdu toho nejrychlejšího připojení, které je v současné době k dispozici.