Sůl nad zlato – ale jedině ta správná

Život bez soli si nedovedeme vůbec představit. Ne zbytečně se říká, že je vzácnější než samotné zlato. Dává našemu jídlu chuť a pokud nám jídlo nechutná, netoužíme po tom ho ani jíst. Proto je nesmírně potřebná obzvláště v gastronomii a celkově pro dochucování všeho, co nám přistane na talíři. Drtivá většina lidí používá tu klasickou, ale je i několik mnohem kvalitnějších, o které byste se neměli nechat připravit.
sůl zrna

Ta zcela obyčejná

Obyčejná sůl, známá jako kuchyňská nebo také jedlá, je nejvíce používaná všemi obyvateli. Solí stejně jako ty „lepší“, ale největším rozdílem mezi nimi je však cena, která je nejen příznivá, ale opravdu levná. Považuje se však za nezdravou variantu a je průvodcem k vysokému krevnímu tlaku.
hrubá sůl

Mořská sůl

Čistá mořská sůl je nejen mezi lidmi, ale i z medicínského hlediska považována za nezbytnou pro naše zdraví. Nerafinovaná mořská sůl totiž pomáhá stabilizovat a následně i regulovat srdeční tep. Díky vysokému obsahu hořčíku a sodíku, je také prospěšná pro správnou funkci svalů. Tato sůl, také posiluje náš imunitní systém a to ve velkém poměru.

Diamant mezi soli – Fleur de Sel

Tato sůl je sbíraná ručně. Proces k získání této vzácné soli je ovlivněný podmínky, které musí být za všech okolností příznivé. Díky precisnímu a trpělivému sbírání a sušení, tato sůl stojí od 120 korun za 100g. Je nutné podotknout, že tento druh soli není v žádném případě vhodný na solení vody při vaření a podobně. Její chuť je svou intenzitou vhodná především na přímé dochucování hotového pokrmu.
himalájské soli

Himalájská sůl

Himalájská sůl vznikla krystalizací mořské vody v oblasti Himalájí. Tato růžová sůl je pro naše zdraví nesmírně přínosná a hodnotná. Obsahuje totiž několik důležitých prvků jako je třeba hořčík, železo, vápník a fosfor. Její barvu způsobuje právě železo a co je podstatné, růžová Himalájská sůl neobsahuje žádné chemikálie. Konzumace této soli vám také přinese zlepšení vašeho spánku, prevenci lýtkových křečí a ochranu ledvin.