Proces klíčení semen přináší i některé neobvyklé benefity

Naklíčená semena byla v minulosti běžnou součástí stravy, zvláště mezi lidmi na venkově, kteří museli tvrdě manuálně pracovat. Neměli tolik možností jíst denně masitou stravu, jejich jídelníček se opíral o dostupné tuzemské rostliny a v zimě byli závislí na zdroji vitamínu C z nakládaného zelí, nebo právě z naklíčených semínek. Jaké další pozitivní vlastnosti nám tento způsob přípravy pokrmů přináší?

svačina s klíčky

Méně obvyklá pozitiva z klíčení semen

Zodpovědnost dětí – výchova dětí není vůbec jednoduchá věc, zvláště dnes, kdy je tolik lákadel, z nichž mnohé svádí ke scestí a nepřináší žádné pozitivní hodnoty. Dvousečnou zbraní jsou rovněž moderní technologie – mobilní telefony, počítače, elektronické komunikační kanály a sociální sítě. Uvíznout v nich je docela snadné a pak zbývá málo času na vše ostatní. Vést děti k zodpovědnosti můžeme i starostlivostí o živé organismy – pokojové květiny, domácí zvířata, a také klíčením semínek. Odměnou jim pak budou výsledky v podobě zdraví přínosných potravin.

klíčky v klávesnici

Vztah k životu – v každém semínku je ukrytý život a přijdeme na to právě tehdy, začnou-li nám před očima klíčit. To si uvědomují zejména zahradníci a zemědělci, ale co ti ostatní? Bohužel dnes spousta lidí tráví svůj čas péčí o vlastní zevnějšek, starostí o automobil, prací přesčas, sportem, ale na docela běžnou, ale základní věc se nezaměří. Život je totiž kolem nás doslova na každém kroku a kdo si tento fakt do hloubi duše uvědomuje, ten pak získá i jiný náhled na své blízké.

Superpotravina – některé odborné studie potvrzují, že rozdíl v kvalitě potravin, resp. obilovin, luštěnin, zeleniny a ovoce se za posledních padesát let výrazně zhoršil. Kleslo v nich množství živin, zvláště pak hořčíku. Klíčením semen https://www.nakliceno.cz/seminka-na-kliceni/ získáme bohatší zdroje živin, je v nich spousta antioxidantů, enzymů, vitamínů a minerálů, tak proč jich nevyužít, když je tento způsob přípravy velice snadný?

Publikováno v Nezařazené