Menu v podobě nejlepších webových editorů a platforem

Každoročně se vždy objeví novinky ohledně nejen nových webových editorů. Jedná se o prezentaci nejnovějších webových editorů dostupných v České republice, jenž však tvoří zcela mezinárodní programy, ale všechny disponují českou verzí.
 zelený blog
Sice vedle zahraničních webových platforem pro tvorbu webu existují i české programy, ale je jich stále velmi málo a doposud nedosahují efektu renomovaných světových lídrů. Určitě není vhodným řešením v rámci výběru webového editoru se zaměřit na konkrétní stát, ale vybírat bez omezení, avšak dle účelnosti a cenové dostupnosti pro web.
 svět zeměkoule
Wix coby výborný webový editor
 
Mnohými bývá označován jako TOP mezi webovými editory. Co ho činí populárním a výjimečným, jsou přednosti, které má oproti všem dostupným webovým editorům. Tento webový editor působí na trhu již dvanáct let a za dobu působnosti již dokázal předvést, co vše umí a v jaké efektivitě. Zároveň se může pyšnit jednoduchostí ohledně uživatelského užívání. Wix užívá HTML5 a může se pochlubit jedním z nejdokonalejších webových editorů, nejrozsáhlejším výběrem šablon a příjemného rozhraní. Šablony jsou členěny dle kategorií a vše je tak velmi přehledné. Ideální pro každého, ať už se jedná o obchodní oblast, osobnost z hudebního průmyslu či výživového poradce apod. A to nejdůležitější! Nadále se jedná o zcela bezplatný webový editor.
 
Jimdo aneb výborný editor z Německa
 
O rok mladší než Wix je tento německý editor, který založili tři programátoři a od té doby se těší úspěšnosti a popularitě. Program umožňující vyvinout rozmanité webové stránky a to od osobních až po e-shopy. Jimdo je v rámci tvroby osobních webových stránek. Zatímco v rámci e-shopu je tvroba možná v jedoduchém provedení a není reálný online prodej. Zde je dost omezena funkčnost. Jestliže Jimdo má sloužit v rámci e-shopu, je zapotřebí si v tomto případě připlatit pro rozsáhlejší služby.
připojení k síti
 
Weebly neboli nejstarší a nejoblíbenější
 
I když patří mezi nejstarší, nicméně neustále se intenzivně vyvíjí. Pozitivní je, že se jedná o bezplatný webový editor. Je uzpůsoben pro tvorbu osobních webových stránek, blogů i e-shopů. Předností je snadná práce a výborné šablony, které zajistí mnoho v rámci možných úprav i ohledně modernizace. Díky efektivnímu Drag a Drop editoru je veškerý proces zjednodušen v rámci tvorby webu. Weebly se může pochlubit jako jediný mající znamenitou nabídku aplikací v AppMarketu, což má vliv na intenzivní a plynulé rozvíjení stránek a veškerých alternativ.
 
Rovněž je reálné nahrání vlastních šablon. Stejně tak je možné provést změny v HTML kódu stránek. Díky nenáročnému a pohodlnému uživatelskému rozhraní je tak velmi populární a používaný. Je zejména adekvátní variantou pro začínající webmastery.

Publikováno v Web