Kurkuma jako přírodní zázrak

Žádnému správnému a zkušenému kuchařovi nesmí v kuchyni chybět takzvaná kurkuma. Tento oranžový prášek, který zabarví nekompromisně vše, s čím přijde do styku, dodává vašim jídlům nikoliv jen typickou chuť, ale také úžasnou barvu. Ne každý však ví, že rostlinka je i cenný zdroj nejrůznějších látek, které pozitivním způsobem působí na naše zdraví. Využijte těchto benefitů i vy a začněte toto koření používat pravidelněji, nejlépe na denní bázi.
rozsypaná kurkuma
Aktivní boj proti zánětů
Kurkuma vás dost možná překvapí tím, jaké účinky sama o sobě má. Jedná se o zdraví prospěšnou rostlinu, ze které se používá konkrétně oddenek, který se musí naloupat. Oddenek obsahuje velké množství kurkuminu, což je základní obsahová látka. Na jakých účincích se tedy podílí?

Protizánětlivý účinek – v přírodě najdete jen málo protizánětlivých účinků, které mají lepší a intenzivnější účinek než právě kurkuma. Tento účinek využijí například i pacienti s autoimunitními problémy, jako je například roztroušená skleróza. Jedná se totiž o onemocnění spojená se zánětem.
Správná funkce jater – pokud vás trápí potíže s játry, které nefungují tak dobře, jak by měly, tato rostlinka může být opět řešením. Už v ajurvédské medicíně byla považována za jeden z hlavních prostředků na lepší funkci jater.
Zažívací potíže – toto koření působí také jako stomachikum, což znamená, že vám pomůže s rozhozeným trávením. Pocit těžkého břicha po jídle, plynatost, špatné trávení – na to vše vám toto koření pomůže.
kořen kurkumy
Tablety, které obsahují ideální množství
Ne každému však toto koření výrazné chuti chutná. Od toho tu jsou kurkuma tablety, které vám umožní dodat svému tělu každý den potřebné množství obsahových účinných látek. Nebudete přitom muset myslet na to, abyste si okořenili své jídlo. Během jednoho polknutí dostanete do svého těla vše, co potřebujete.