K bazénu patří i hadice

Pokud si člověk pořizuje bazén, nejednou mu k němu prodejci automaticky přibalí i zařízení, jež vyžadují připojení k nějaké té hadici. Respektive jež se musí hadicí propojit s něčím jiným, protože jinak by nemohla sloužit svému účelu. A hadice jsou tu vlastně potřebné i samy o sobě, i když nejsou jen součástí jiných zařízení.
hadice v trávě
Představte si například začátek koupací sezóny. Co je třeba učinit jako první, případně jako skoro první? Ano, je třeba napustit do bazénu vodu. A dokážete si představit, že byste tak činili bez hadice napojené k nějakému vodovodnímu kohoutku nebo jinému zdroji vody? Těžko, že? Jistě, bazén by se dal naplnit i tak, že by se do něj voda nanosila v nějakých nádobách, jenže to by se člověk uběhal. A spoléhat se na déšť nelze, takové přívaly vody, jež by bazén naplnily samy, u nás nebývají.
Nebo si vezměte konec koupací sezóny. Bazén je třeba pro změnu vypustit, aby v něm voda nezmrzla a nepotrhala ho. A čím se tento vyčerpá snáze než nějakou hadicí s čerpadlem? Vybírat vodu nádobami by byla opět docela fuška.
smotaná hadice
A i mezi začátkem a koncem sezóny si přicházejí lecjaké hadice na své.
Máme tu třeba hadice k bazénovému vysavači, sloužící k odvádění vody s nasátými nečistotami pryč z bazénu. Nebýt těchto, vysavač by sice také fungoval, jenže by jednou stranou špínu nasál a vzápětí ji druhým koncem vypustil zpět do téže vody. A to by bylo zcela nesmyslné počínání.
Další hadice jsou zapotřebí, aby přiváděly znečištěnou vodu do filtrace, která ji špíny zbaví. A jak jinak než hadicí byste vodu do filtrace nahnali?
Hadicí pak lze také přivádět ohřátou vodu do bazénu, čímž si tu zpříjemňujeme pobyt v chladnějších dnech. A nosit sem teplou vodu v kastrolech by bylo neproduktivní, ba přímo směšné.
A proto jsou ony odolné, pevné a zároveň dostatečně pružné bazénové hadice vlastně nezbytné. Člověk se bez nich neobejde, chce-li si svého bazénu užívat s maximálním komfortem.