Jak zachránit chudou firmu?

Je celá řada důvodů, proč se může soukromý podnikatel dostat i se svou firmou do ekonomických problémů. A když k tomu dojde, nezbývá nic jiného, než se pokusit najít co nejschůdnější cestu, jak se takovýchto problémů zase zbavit.
Řešení mohou být různá. A velice často tato souvisejí s potřebou půjčit si na postavení se zpět na nohy peníze. A není jediný důvod, proč by tomu tak snad nemělo být.evropské mince.jpg
Ovšem problém nejednou vyvstane ve chvíli, kdy se takový soukromník obrátí na banku se žádostí o půjčku. Zde po něm totiž požadují, aby doložil svou finanční situaci, tedy aby prokázal své zisky a dostatečně dobře vypadající daňové přiznání, chtějí, aby měl registry dlužníků bez poskvrnky, aby nebyl příliš zadlužený ani někde jinde, aby mu nehrozila exekuce a podobně.
A je logické, že přinejmenším v něčem ze zmíněného takový žadatel velice často neuspěje. Protože se obrací se svou žádostí o půjčku na finanční instituce zpravidla až tehdy, když už je zle a když už vše až tak docela nezvládá a nemá pod kontrolou a tudíž má trable.
A co když mu v bance nakonec žádost zamítnou? Pak nemá smysl chodit do bank jiných, kde by dotyčný nejspíše dopadl obdobně. Pak je daleko logičtější vsadit na nebankovní konkurenci. Protože třeba taková americká hypotéka bez registru Férová hypotékaje něčím, u čeho uspěje podobný problematický žadatel daleko snáze. A to proto, že zde nemusí být vše zase až tak úplně dokonalé.
Stačí, aby zde dal takový podnikatel do zástavy vhodnou nemovitost a prokázal, že je schopen splácet aspoň po těch nejnižších možných splátkách, a rázem nemusí být ani nízké příjmy, špatně vypadající daňové přiznání, záznam v registrech, exekuce a podobně zase až tak neřešitelný problém. Nad lecčím jsou tu poskytovatelé ochotni přimhouřit oko.exotické bankovky.jpg
A dají se tu domluvit přímo ideální podmínky, týkající se splácení, lze tu získat peníze velice rychle a i v nemalém množství, není se třeba bát záludností ve smlouvě,… A co si přát více?