Jak vybrat pracovní stůl pro školáka?

Blíží se konec prázdnin. Chystá se i vaše dítě do školy? V tom případě bude nutné mu vyčarovat prostor, ve kterém si bude moci plnit své školní povinnosti. Jeho nedílnou součástí je pracovní stůl spolu se židlí. Myslíte si i vy, že jeho výběr je opravdu lehký? Tak v tom případě jste na omylu, jelikož právě pracovní stůl má výrazný vliv na vývoj vašeho dítěte. Poradíme vám, jak ho vybrat spolu s kancelářskou židlí, tak, abyste byli spokojeni tak vy, tak i vaše ratolest.

notebook na stole

Rozměry dětského pracovního stolu


Dnes už seženeme jakýkoliv pracovní stůl a jinak to není ani v případě výběru pracovního stolu pro malého školáka. Klíčovým parametrem při jeho výběru by pro vás mělo být to, kolik prostoru máte k dispozici. Pracovní stůl by měl být současně i dostatečně prostorný a mělo by se na něj vejít vše, co bude vaše dítě při provádění školních povinností potřebovat – od psacích potřeb až po sešity či učebnice. Pracovní stůl vybírejte i podle výšky vašeho dítěte – dítě by se při sezení nemělo hrbit a současně ani cítit nepříjemně. Nesprávná výška stolu může ovlivnit správné držení těla vašeho potomka. Správnou výšku by měl mít jednak stůl, ale i kancelářská židle, která tvoří se stolem nedílnou součást. Měla by být vysoká tak, aby se dítě dokázalo celou plochou nohou dotknout země. Na výběr máme ze dvou variant – z nastavitelných pracovních stolů nebo z klasické varianty. Nastavitelné pracovní stoly jsou výhodné, protože je možné jejich výšku nastavit podle aktuálních potřeb. Vaše dítě roste, proto představuje tato alternativa lepší možnost. Když budete potřebovat, stůl jednoduše nastavíte na požadovanou výšku, což při klasickém pracovním stole není možné. Pokud se přikláníte spíše k variantě, při které nelze stůl polohovat, dejte si při jejich výběru záležet. Je třeba správně zkoordinovat výšku stolu spolu se židlí. Existuje několik doporučení, pomocí kterých se vám to určitě podaří.

prázdné stoly

Nákup pracovního stolu přes internet


Chystáte se koupit nový pracovní stůl? Zamlouvá se vám spíše alternativa nákupu prostřednictvím internetu? V tom případě navštivte https://worklife.cz/, kde najdete jejich bohatou nabídku za rozumné stoly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup