Nechte se odvézt


Lidé si nezřídka nepočínají zrovna zodpovědně. A to pochopitelně nejednou vede k potížím. Vezměte si třeba někoho, kdo zajede svým autem dejme tomu k někomu na návštěvu. Přijede tam, zábava je v plném proudu, něco se vypije a bác! Jak se teď má dotyčný dostat i se svým autem domů? Když podle zákona nesmí až do naprostého vystřízlivění usednout za volant.

Je to učiněný gordický uzel. Tedy neřešitelná situace. Protože v tomto stavu je zkrátka nemožné odjet. A kdyby se o to dotyčný pokusil, hodně by riskoval a rozhodně by se to nemuselo vyplatit.

kreslené auto

Někdo takový už má jenom omezené možnosti řešení, z nichž není ani jedna tak docela ideální.

  • Lze na místě přenocovat a odjet až po vystřízlivění. To je ovšem možné pouze za předpokladu, že dotyčného na místě nocovat nechají a že tento nemusí být někde jinde dříve, než k vystřízlivění dojde.
  • Je možné využít nějaký jiný druh dopravy. Tedy dejme tomu jet MHD, autobusem či vlakem nebo si vzít taxíka. Což je ale možné pouze za předpokladu, že je tu vhodný něco takového k dispozici a že nebude příliš složité vrátit se pro odstavené auto později.
  • Je možné i usednout za volant auta pod vlivem, což je ale hazardování se životem, zdravím a řidičským průkazem, respektive se svobodou.

Co z toho byste si vybrali vy? Že ani jedno z nabízených řešení není akceptovatelné?

slavnostní přípitek

Pokud jste v Praze, lze vám v takovém případě nabídnout ještě jednu alternativu. Můžete ještě využít odvoz vozu Praha Convoy. Tedy nechat se odvézt vlastním vozem s využitím profesionálního řidiče.

V tomto posledním případě stačí zavolat na dispečink, dohodnout si takový odvoz a počkat, až se dostaví dva řidiči ve firemním voze. Z nichž jeden odveze zákazníka jeho vlastním vozidlem tam, kam je třeba, a druhý jede v závěsu, aby v cíli zase svého kolegu vyzvedl a dopravil zpět.

Máte vybráno? Já ano. Já volím tu poslední z nabízených variant.

Publikováno v Web