Masivní postel versus lůžka z dřevotřísky

Sex

Sex v souvislosti s postelí z masivu? Proč ne? Zkuste se pravidelně náruživě milovat na lůžku z dřevotřísky. Po několika dnech nebo týdnech vás bude provázet nepříjemné vrzání, a to ještě dopadne dobře, když se konstrukce nerozpadne, neboť spojované součásti nemohou mít dostatečnou pevnost, aby zvládly setrvalou dynamickou zátěž. Dřevotříska je zjednodušeně řečeno směs dřevěných pilin nebo hoblin lisovaných pod velkým tlakem se syntetickým pojivem, které však nemá pevnost a tvrdost laminátu. Je to materiál poměrně křehký. Přesvědčit se o tom můžete snadno, zakoupíte-li např. šatní skříň ve známých skandinávských obchodních řetězcích. Dřevotříska v případě skříní je ještě snesitelná, ovšem pouze s otevíráním křídel dveří pomocí pojezdového mechanismu, u dveří na panty se časem povolí vruty a po několika cyklech neustálého dotahování se spoje budou protáčet a dveře vlastní vahou budou dřít a špatně dosedat.

postel masivní

Děti

Postele pro děti z dřevotřískových desek, to je obrovské riziko. U masivní postelez borového nebo smrkového či bukového dřeva se o jejich bezpečnost obávat nemusíte, dobře tedy zvažte, kam své peníze investujete, zda do výrobku s dlouhou životností, nebo do levnějšího, ale krátkodobého řešení.

ložnice

Zdravotní nezávadnost a design

O vzhledu výrobků z masivního dřeva snad není třeba psát obsáhlá pojednání, každý si jistě představí tu nenapodobitelnou texturu, typickou vůni přírodního materiálu bez zápachu formaldehydových lepidel, a na první pohled robustní vzhled. Dřevěné výrobky se dnes dodávají na trh se zdravotně nezávadnými povrchovými laky a lazurami, opracování materiálu se provádí na dřevoobráběcích strojích bez chemické úpravy, totéž platí i o spojovacích komponentech. Mohou na nich spokojeně usínat alergici a podle typu konstrukce i senioři a samozřejmě i děti a dospělí.