Huawei Y6 Prime 2018

Design

Hned po prvním pohledu na něj dokáže okouzlit. Důležité je, že i u této cenové třídy má kovový rámeček, což už dnes není vůbec standardem. Sice je zadní strana z platu, ale i tak se nic nekroutí a pěkně do sebe zapadá. Displej tvoří drtivou většinu přední strany, takže se můžete na komfortní zážitek při prohlížení. Sice není ve Full HD, ale i tak je kvalita velice slušná. Na zádech nesmí chybět čtečka otisků prstů, jenž se příjemně ovládá.
mobil v obalu
Displej má velikost 5,7 palce a rozlišení HD+. Barvy jsou nádherně syté a můžeme je pozorovat i z různých úhlů. Není problém s ním jít na slunce, protože i s tím si vývojáři hravě pohrály. Na této straně najdeme také zadní fotoaparát. Ten má rozlišení 13MPx. I když se bavíme o nižší cenové kategorii, tak má stále čím překvapit. Pokud máte dobré podmínky, tak s ním vyfotíte téměř dokonalé fotky. Za šera už je to horší, protože se celkem dost zhorší ostření obrazu. Na přední straně je fotoaparát o parametru 5MPx. Je to takový normální průměr mezi selfie kamerami. Když už se bavíme o vzhledu, tak je nutné ho chránit, protože displej je křehký. A proto je dobré zakoupit pouzdro na mobil Huawei Y6 Prime 2018. Dokonale na telefon padne a doplní jeho nádherný design. Navíc ho perfektně ochrání před nechtěným mechanickým poškozením.
hraní na mobilu

Hardware a software

Není problém při normálním používání, aby Vám v pohodě vydržel déle než jeden den. Samozřejmě se to odvíjí od toho, jak moc zařízení používáte, takže tento údaj je jenom orientační. Samozřejmě nesmí chybět speciální úsporné režimy, jenž tento údaj ještě o mnoho prodlouží. Nabíjení je vcelku rychlé, takže v tomto bych problém neviděl. Nyní se přesuneme k systému. Je zde Android 8.0, jenž je klasicky upraven nástavbou. Procesor má výkon 1,4 GHz, což není úplně moc. Pokud budete chtít hrát nejnovější náročné hry, tak si budete muset trochu připlatit.